PAVEL ŠPORCL - PATRONEM 14. ROČNÍKU FESTIVALU HUDBA ZNOJMO

Ve dnech 12. – 29. července se do malebného Znojma sjedou milovníci hudby, vína a gastronomie na 14. ročník festivalu Hudba
Znojmo. S ním je již neodmyslitelně spojeno jméno patrona festivalu, houslisty Pavla Šporcla.

Na třicet koncertů a doprovodných akcí uvede letošní ročník festivalu Hudba Znojmo 2018. Kromě Pavla Šporcla na jednotlivých koncertech vystoupí také vynikající ansámbl Il Giardino Armonico, Petr Šporcl, Karel Košárek, domácí Czech Ensemble Baroque, Brno Baroque Trio, Martin Jakubíček, Clarinet Factory a další. Ve vlastním nastudování a produkci festival uvede scénické provedení nejstaršího oratoria s komickými prvky: Svár duše s tělem od Emilia de’ Cavalieriho, které dalo téma celému letošnímu ročníku.

 „Hudební festival Znojmo má vždy výborně propracovanou dramaturgii a styl. Jednotlivé koncerty každého ročníku vždy spojuje mimohudební téma. Myslím, že je to jedinečný nápad. To letošní konfrontuje duchovno a pokušení, které se promítá do všech druhů umění již od pradávna, neboť je zásadní a týká se každého z nás,“ dodává Pavel Šporcl.

Jeho dva festivalové koncerty budou nepochybně lahůdkou. Speciální program na míru festivalu s názvem Pavel Šporcl – Mezi tělem a dí se uskuteční 21. července. Netradiční bude i atypické kruhové řazení sedadel v hledišti jízdárny Louckého kláštera, kde se první houslistův koncert koná. Druhé vystoupení provede virtuóz společně se svým bratrem, vynikajícím violoncellistou Petrem Šporclem a uznávaným klavíristou Karlem Košárkem dne 24. července.

Pavel Šporcl, patron 14. ročníku Festivalu Hudba Znojmo, se také zúčastní několika festivalových koncertů a doprovodných akcí coby posluchač. Chybět nebude ani na tradičním Koncertu malých géniů, na nějž se z celé České republiky opět sjedou mladí nadaní hudebníci ve věku do dvanácti let.

Více informací: www.hudbaznojmo.cz


 

 
PAVEL ŠPORCL - PATRONEM 14. ROČNÍKU FESTIVALU HUDBA ZNOJMO
Pavel Šporcl

Šporcl hrál s jemnou lyrikou a strhující virtuozitou

- Gramophone

Pavel na Instagramu

Odebírejte Pavlův newsletter